Sağlam Kafa, Sağlam Vücutta Bulunur…

HPIM1963
Bu gün Sağlık Projesi kapsamında, Fast Food’a karşı Slow Food eğitimimizin konukları olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı,  Gümüş Pala Öğrenim Biriminden gelen pırıl pırıl, genç arkadaşlarımız ile birlikteydik.
Genç arkadaşlarımız onlar için hazırlanan önlükleri ve boneleri giydikten sonra, Diyetisyen Derya Zünbülcan anlatımı eşliğinde sağlıklı beslenme hakkında bilgilendirildi. Doğru beslenme konusunda yapılan uzun ve keyifli sohbet sonrasında, genç arkadaşlarımız ve  şefimiz Binalı Yılmaz birlikte sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirdiler. Kendi elleriyle hazırladıkları, hem sağlıklı hem de lezzetli yemeklerin hep birlikte tadına baktılar.
Genç ve yeni nesillerin doğru beslenme alışkanlıklarının erken yaşlarda oluşacağına inanıyor ve Fast Food’a karşı Slow Food diyoruz. Ulu önder  Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Sağlam Kafa, Sağlam Vücutta bulunur”
Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>